Twój azyl w centrum miasta

Chyba każdy z nas lubi, gdy za oknami aura rozpieszcza. Ciepłe dni i wieczory prowokują do dużej aktywności. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, spotykamy się z bliskimi. Czasem oznacza to wyjazd, ale też czas spędzony w domu. Jeśli nie możesz cieszyć cię nadmorskim krajobrazem, wybierz swój własny taras. Możesz stworzyć na nim swoje królestwo relaksu! Jak to zrobić?

Zadbaj o roślinność

Na każdym pięknym tarasie powinny znaleźć się rośliny. Niech będą różnorodne, ale jednocześnie takie, którymi możesz się zająć. Jeśli należysz do zabieganych osób, zrezygnuj raczej z kwiatów, które wymagają szczególnej uwagi. Dzięki temu, że Twój taras zrobi się zielony i ukwiecony, Ty poczujesz większą więź z naturą, a ponadto codziennie uwodzić Cię będzie świeży zapach kwiatów. Rośliny sprawiają także, że przestrzeń wokół nich staje się bardziej przytulna.

Dobre podłoże

Zadbaj o to, aby Twój taras nie był wyłożony gołym betonem. Dobrej jakości gres lub panele z tworzywa będą łatwy do utrzymania w czystości. Drewniane panele będą przyjemnie pachnieć, zapewnią ciepło i stworzą pewną naturalną aurę. Niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujesz dobierz wzór i kolor tak, aby patrzenie na nie sprawiało Ci przyjemność.

Meble tarasowe i oświetlenie

Na tarasie nie może zabraknąć mebli, oświetlenia i dodatków. To one mają wpływ na to, jak będzie przebiegać czas spędzony w Twoim nowym azylu. Zrezygnuj raczej z ciężkich mebli, które zajmują pół tarasu. Postaw na te wielofunkcyjne np. ława z funkcją skrzyni, w której możesz ukryć np. poduszki, konewkę czy doniczki. Świetnie sprawdzą się tu też meble zrobione z palet, z miękkimi siedziskami i niski stolik, na którym można postawić ulubiony napój lub wyborny posiłek. Do oświetlenia tarasu warto wybrać lampiony lub cottonballe, które dodadzą atmosferze romantyzmu. Pamiętaj też o poduszkach i przyjemnych kocach, którymi możesz okryć się w chłodniejsze wieczory.

Dla prywatności – osłona na taras

Osłony tarasu to niemalże must have na każdym polskim osiedlu. Bloki stawiane są bardzo blisko siebie, przez co tracimy intymność. Nie pomagają też szklane balustrady, przez które wszystko widać. Osłona na taras sprawdzi się tu idealnie, oddzielając Twoją przestrzeń od świata zewnętrznego. Chroni przed słońcem, a w chłodniejsze dni świetnie sprawdza się jako osłona od wiatru na taras. Tego typu akcesoria są trwałe i niezwykle łatwe w montażu, a z ich pomocą stworzysz swój własny, romantyczny, zaczarowany ogród w środku miasta!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here