Calvin Klein One

Calvin Klein One to klasyka, która spowodowała rewolucję w świecie perfum. CK One to pierwsze na świecie perfumy unisex, czyli perfumy, które pasują zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Mimo, że na rynku są już dostępne ponad 25 lat, to wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? Dla kogo będą najlepszym wyborem? Odpowiadamy na potencjalne pytania!

Calvin Klein One – perfumy, które rozpoczęły prawdziwą rewolucję

Przeglądając strony internetowe z opiniami na temat perfum, można znaleźć wiele komentarzy, które nawiązują lub porównują kolejne aromaty z Calvin Klein One. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że żadne inne perfumy nie są tak często używane w porównaniach, jak sztandarowe perfumy od Calvin Klein. O wielkości CK One świadczy również ilość dostępnych wariacji, których w ciągu wielu lat powstało ponad 20. W latach 90. światy mody i urody wywrócono do góry nogami. Zamiast wzmocnionego uroku lat 80., zaczęto stawiać na minimalizm i estetykę. To właśnie w tamtym okresie zaczęła się kształtować moda na styl unisex, co wpłynęło również na branżę kosmetyków. Żadna firma nie mogła jednak zaproponować lepszego rozwiązana niż zapach Calvin Klein one. Kiedy perfumy pojawiły się na rynku w 1994 roku, w reklamach występowali wspaniali młodzi mężczyźni i kobiety, co miało symbolizować równość. Stało się to fenomenem, częściowo dzięki pionierskiej kampanii unisex, która rocznie przyniosła kilkadziesiąt milionów funtów zysku.

Calvin Klein One – czym wyróżniają się jedne z najpopularniejszych perfum na świecie?

Co jednak sprawiło, że zapach stał się tak ważną częścią świata perfum? Czy chodziło jedynie o skuteczny marketing? Oczywiście, że nie! Producentom z Calvin Klein udało się utworzyć perfumy unisex i uczynić je modnymi, osiągając idealny balans. Cytrusowy zapach z górnymi nutami bergamotki i świeżego ananasa jest równie atrakcyjny dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Cytryna używana do stworzenia aromatu Calvin Klein One jest być może pozbawiona swojej słodkości, ale połączenie z piżmem i innymi aromatami, sprawia, że jej zapach nie jest zbyt kwaśny. Czuć również świeży akord owocowy i subtelne kwiaty.

Ich połączenie jednak jest na tyle delikatne, aby nie przełamać pierwszoplanowej gry cytrusów, ale też na tyle mocne, aby ubogacić zapach i zaciekawić nos. Dodatkowo, w kompozycji zapachowej Calvin Klein One nie ma żadnych olejków pomarańczowych, co w momencie tworzenia perfum było dość zaskakującym posunięciem. Dziś, co prawda perfumy Calvin Klein nie są aż tak popularny, jak miało to miejsce dawniej, ale wciąż wielu miłośników cytrusowych zapachów decyduje się na jego zakup. Perfumy Calvin Klein One sprawdzą się również jako prezent. Ich stosunkowo neutralny zapach może trafić w praktycznie każdy gust. Oczywiście, przed zakupem perfum na prezent, warto dowiedzieć się, jakie są upodobania osoby, która ma zostać obdarowana prezentem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here