manager

Zarobki menedżerów w Polsce różnią się od siebie w zależności od wielkości i lokalizacji firmy. Główne znaczenie ma między innymi również branża. Dla przykładu, managerowie restauracji zarabiają przeciętnie 6,4 tys. zł brutto, a menedżerowie IT około 15,5 tys. zł brutto. Jakie są cechy dobrego kierownika, a także ile zarabia on w zależności od rodzaju kierownika?

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-manager/ 

Cechy kierownika

Menadżer powinien odznaczać się specjalistycznymi umiejętnościami z zakresu zarządzania. Dobrze, Jeżeli Posiada on znaczenie wiedzy fachowca. Dobry kierownik to taki, od którego oczekuje się konkretnych cech osobowości. Są to między innymi asertywność, sumienność, odporność na stres, komunikatywność, a także zdolność do rozwiązywania konfliktów oraz budowanie korzystnej atmosfery w zespole.

Wynagrodzenie managerów w Polsce

Żeby wypełnić odpowiednie funkcje kierownicze, należy spełniać wysokie oczekiwania pracowników. W Polsce menedżerowie mogą liczyć na atrakcyjne zarobki na stanowisku:

Kierownik IT (zarządzanie projektem) -15,5 tyś zł brutto 

Osoby pracujące w branży komputerowej od lat znajdują się na szczycie listy najlepiej zarabiających osób. Wysokie wynagrodzenie jest to efekt między innymi szybkiego rozwoju w technologii, a także stale rosnącej liczby miejsc pracy.

Finance manager – 15,5 tyś zł brutto

Atrakcyjne pensję to również domy na specjalistów do spraw controllingu, czyli inaczej mówiąc popularnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Takie manager uczestniczy między innymi w przygotowaniu rocznego budżetu, a także w ustalaniu prognoz finansowych.

Supply Chain Manager– 14 tyś zł brutto

Kierownicy zajmujący się logistyką również otrzymują wynagrodzenie, które możemy uznać za wysokie. Supply Chain Managerowie nadzorują funkcjonowaniem łańcucha dostaw, negocjują z dostawcami, a także kontrolują budżet firmy.

Kierownik zakładu produkcyjnego – 12,5 tyś zł brutto

Osoby na takim stanowisku w przedsiębiorstwie produkcyjnym cechują się wymogami specjalistycznego wykształcenia. Chodzi tutaj o ukończenie studiów na kierunku Inżynieria Produkcji. Manager zakładu organizuje oraz nadzoruje całym procesem.

Regionalny kierownik sprzedaży – 12 tyś zł brutto

Manager sprzedaży z branży farmaceutycznej Posiada wiedzę z zakresu zarządzania. Jego wykształcenie i farmaceutyczny czy też medyczne jest to dodatkowy atut, który przekłada się na poziom sprzedaży, a także jego wynagrodzenie.

E-commerce manager – 9,8 tyś zł brutto

Użycie Internetu oraz urządzeń mobilnych do sprzedaży przyczynia się do dynamicznego rozwoju branży e-commerce. Kierownik, który zajmuje się zarządzaniem sklepem internetowym może liczyć na ciekawe wyzwania zawodowe, ale także na wysokie zarobki.

Kierownik restauracji – 6,4 tyś zł brutto

Osoba na tym stanowisku, czyli kierownik lokali gastronomicznych zarabia znacznie mniej, niż pozostałe osoby zarządzające obszarem produkcyjnym, ale również nie może on narzekać na swoją pensję.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zostac-magazynierem/ 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here