jak zbic cukier

Jeżeli chcesz w naturalny sposób zbić poziom cukru we krwi, musisz wprowadzić do diety takie produkty, które potrafią go efektywnie obniżyć, a usunąć z jadłospisu te artykuły, które jeszcze bardziej go podwyższają. Dzięki tym prostym zmianom unormujesz swój poziom glukozy, co poprawi całe twoje zdrowie. Zmniejszysz ryzyko zachorowania na cukrzycę, a także będziesz mógł lepiej zapanować nad masą swojego ciała, pozbywając się nadwagi lub otyłości.

Jak zbić cukier w taki prosty sposób?

Droga do osiągnięcia tego celu jest jedna i polega ona na zastosowaniu właściwej diety. Koniecznie zainteresuj się takimi produktami spożywczymi, które posiadają naturalną zdolność do obniżania poziomu glukozy we krwi. Unikaj natomiast tych, które mogą podwyższać poziom cukru. Niektóre z tych lepszych produktów możesz jeść dosłownie do oporu i sporo na tym zyskać. Dzięki nim uda ci się zarówno pokonać swój największy problem, jak i przy okazji schudnąć. A ten dodatkowy efekt uboczny na pewno także cię zadowoli.

W większości przypadków poziom cukru we krwi zależy właśnie od diety. Osoby, które właściwie i racjonalnie się odżywiają, mają znacznie mniejsze problemy zdrowotne od tych, którzy na co dzień wybierają nieodpowiednie dla ich zdrowia artykuły. Jesteś tym, co jesz – na pewno wielokrotnie spotykałeś się już z takim stwierdzeniem i możesz uznać je za całkowicie prawdziwe. To, co codziennie spożywasz, oddziałuje na każdą, nawet najmniejszą cząstkę twojego organizmu.

badanie poziomu cukru

Jeżeli żywisz się w większości przypadków przetworzonym jedzeniem, gotowymi produktami i tzw. „śmieciowym” żarciem, nie jesteś w stanie czuć się dobre, a twój organizm też nie potrafi dobrze funkcjonować, bo nie dostarczasz mu niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Poziom glukozy we krwi najczęściej podwyższa się po zjedzeniu węglowodanów prostych. Ich źródłami są produkty dość standardowe i powszechne, po które na pewno często i chętnie sięgasz.

Jasne makarony, pszenne pieczywo, słodycze czy nawet owoce – to wszystko może maksymalizować poziom cukru we krwi. Czy więc musisz tych produktów całkowicie unikać, jeżeli chcesz raz a dobrze zadbać o swoje zdrowie? Jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta, będąca w stanie obniżyć poziom glukozy?

Na pewno w twoim jadłospisie na stałe powinny zagościć warzywa. Są to najlepsze i jedne z najzdrowszych produktów spożywczych. Niby często je jesz, ale gdybyś w ciągu jednego dnia policzył, jaką dawkę warzyw przyswoiłeś, sam przekonałbyś się, że była to porcja minimalna i na pewno niewystarczająca. Staraj się zatem jeść warzywa jeszcze częściej. Najlepiej wybieraj te surowe, choć możesz je delikatnie podgotować czy podsmażyć. Unikaj jednak dłuższej obróbki termicznej.

Przegotowane warzywa, które w gorącej wodzie spędzą przynajmniej te kilkanaście minut, zaczynają mieć wyższy indeks glikemiczny, przez co nawet po ich zjedzeniu poziom cukru w twojej krwi może się podwyższyć. W surowej wersji okażą się najlepszym wyborem. Jedz ich tyle, aby każdego dnia przyjmować przynajmniej pół kilograma świeżych warzyw.

Możesz uzupełniać nimi standardowe posiłki, przygotowywać z nich pyszne i aromatyczne zupy albo tworzyć warzywne i zdrowe koktajle bądź soki. Wraz z warzywami przyswajasz także sporą dawkę błonnika pokarmowego. Ureguluje on pracę układu trawiennego, a także zapobiegnie nagłym skokom cukru.

cukier

Jak zbić cukier z pomocą warzyw?

Na samym początku ustal sobie, że będziesz jeść je przynajmniej dwa razy dziennie. Do obiadu składającego się z mięsa czy ryżu nie dodawaj zaledwie dwóch pomidorków czy paru ogórków. Wcześniej przygotuj sobie całą miskę pokrojonych warzyw i zjedz jej całą zawartość, nie martwiąc się o to, że negatywnie wpłynie to na twoją sylwetkę. Warzywa są jednymi z najmniej kalorycznych produktów.

Nawet gdybyś opychał się nimi od samego rana do późnego wieczora, trudno by ci było przybrać na wadze. Możesz jeść je niemalże bez żadnych konsekwencji, ale jeśli chcesz z ich pomocą zbić swój cukier, powinieneś wybierać ich odpowiednie odmiany. Sięgaj najczęściej po cukinię, świeże ogórki, kapustę pekińską lub kwaszoną, brokuły, cebulę, kalafiora i pomidory.

Możesz też wzbogacać swoje posiłki świeżym szczypiorkiem, uzupełniać obiadowe dania szparagami i dodawać do jajecznicy czy kanapek różne odmiany grzybów. Od czasu do czasu wolno ci jest także spożyć czerwoną paprykę, fasolkę szparagową, dynię czy brukselkę. Staraj się natomiast unikać ziemniaków, kukurydzy oraz warzyw strączkowych, które mogą podwyższać poziom glukozy we krwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here